Call of Duty vs. Battlefield – kolejne starcie w długiej wojnie

78

Call of Duty vs. Battlefield to rywalizacja, która trwa tak długo, że już nawet najstarsi górale nie pamiętają, kiedy się zaczęła. A tak serio, w tym roku fani wojennych pierwszoosobowych strzelanek będą mieli co robić. Na rynek wychodzą nowe odsłony popularnych tytułów. Kto tym razem wygra starcie? Jednoznaczną odpowiedź będzie można dać pewnie dopiero po zagraniu w obie gry, jednak już dziś mamy pewne przypuszczenia.  

Twórcy Battlefield 2042: Godzina Zero kontra… ich własne błędy

Twórcy Battlefield starają się naprawiać dawne błędy, jednak nie wygląda na to, żeby mocno zawiedzeni fani mieli łatwo wybaczyć wcześniejsze rozczarowania. Polskich graczy ma szansę przychylnie nastawić wprowadzenie do Battlefield polskiej postaci, inżynierki Eweliny Lis, ale czy to wystarczy, żeby przechylić szalę na korzyść tego tytułu? Raczej nie.

Co nowego w Call of Duty Modern Warfare II?

Jeśli chodzi o nowe Call of Duty, zwiastun prezentuje się naprawdę zachęcająco. Gra przeszła na nowy silnik, a całości dopełnia dobrze dobrana muzyka. Ponownie będziemy mieli okazję zagrać postaciami znanymi z poprzednich odsłon. Akcja gry ma dziać się prawie na całym świecie: w Europie, Azji i w obu Amerykach. Misje zapowiadają się różnorodnie i interesująco, mamy skradanki, misje nocne, ewakuacje, odbywają się też w bardzo różnych lokacjach, np. na morzu czy w więzieniu. Poprawiona została m.in. sztuczna inteligencja postaci pobocznych.

Czy nowy Call of Duty ma szansę być lepszą grą niż najnowszy Battlefield?

Twórcy nowego CoD-a szumnie zapowiadają, że ma być to najbardziej zaawansowane doświadczenie w historii serii. Odpowiadając więc na tytułowe pytanie, jeśli ich obietnice się spełnią, to tak, nowe Call of Duty ma duże szanse żeby być lepszą grą niż najnowszy Battlefield. Kontrowersje budzi jednak cena gry. Za standardowe wydanie Call of Duty: Modern Warfare II graczom przyjdzie zapłacić 349 złotych. Premiera Call of Duty: Modern Warfare II planowana jest na październik 2022. Battlefield 2042: Godzina Zero zaprezentowano 9 czerwca 2022.

5/5 - (1)