Gry na imprezę – z tymi pozycjami nie będziecie się nudzić!

39

Weekendowa domówka ze znajomymi to doskonały czas na spędzenie wolnego czasu, pogłębienie więzi i zabawę w komfortowych warunkach domowego zacisza. Taki wieczór można zaplanować według własnych potrzeb, serwując posiłki, które uwielbiamy i zapewniając rozrywkę na najwyższym poziomie zaplanowaną według własnej wizji. Gry planszowe i towarzyskie są idealnym pomysłem na rozpoczęcie i rozkręcenie imprezy. Łączą w sobie elementy kooperacji i współzawodnictwa, dzięki czemu zbliżają towarzystwo i nadają dynamikę wieczorowi.

Te gry sprawią, że wieczór będzie pełen magii

Od kilku lat obserwuje się rosnące zainteresowanie grami towarzyskimi. Odpowiedź rynku jest adekwatna – w ofercie sklepów zajmujących się ich dystrybucją znajdziemy setki tytułów, których z roku na rok przybywa. W gąszczu nowości trudno znaleźć coś naprawdę dobrego. W takiej sytuacji warto zainteresować się sprawdzonymi opcjami, które nigdy się nie znudzą.

Do topowych tytułów z pewnością można zaliczyć legendarną już grę „Podaj dalej”. Mimo, że jej zasady są banalnie proste, to gra dostarcza niezwykłych przeżyć i mnóstwo śmiechu. Zadaniem graczy jest naprzemienne rysowanie i odgadywanie haseł kryjących się pod rysunkami pozostałych uczestników zabawy. Zdolności twórcze mają tutaj kluczowe znaczenie – im mniejsze, tym zabawa staje się lepsza.

Kolejnym grą, na którą warto zwrócić uwagę są „Gierki małżeńskie”. Jest to tytuł przeznaczony dla osób dorosłych, który sprawdzi się na imprezach, na których gośćmi są przede wszystkim pary (niekoniecznie małżeństwa!). Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów w postaci żetonów kupidyna, które otrzymuje się za prawidłowe odpowiedzi i wykonanie zadań. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Zadania wykonujemy ze swoją drugą połówką, a każdy zdobyty punkt świadczy o tym, jak dobrze się znamy.

Na uwagę zasługują także kultowe już „Karty Dżentelmenów”, które doczekały się kilku edycji. Gra jest okraszona ogromną dawką czarnego humoru i wymaga od graczy sporej dozy dystansu zarówno do siebie, jak i do świata. Rozgrywka przebiega według dwóch możliwych scenariuszy. W pierwszym, Dżentelmen zadaje pytanie z czarnej karty, podczas gdy zadaniem pozostałych uczestników zabawy jest udzielenie odpowiedzi przy wykorzystaniu gotowych pomysłów z kart białych. Alternatywna wersja to wspólne snucie historii bazującej na wskazówkach z kart. Z uwagi na specyficzny humor, gra jest przeznaczona tylko dla dorosłych.

Rozrywka w stylu retro

W dobie Internetu i w realiach pędzącego świata, bardzo trudno jest zachować zdrowe relacje z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Wykorzystanie wolnego wieczoru na imprezę pełną angażujących towarzystwo gier, to kapitalny sposób na odskocznię i ponowne zacieśnienie więzi. Gry towarzyskie sprawdzą się również wśród ludzi, którzy nie znają się zbyt dobrze – pomogą przełamać lody i zbliżyć się do siebie.

5/5 - (1)