Najlepsze gry mobilne – co aktualnie mamy na swoich smartfonach?

68

Gry mobilne zrewolucjonizowały rynek rozrywki internetowej. Odkąd jesteśmy posiadaczami wysokiej klasy smartfonów, producenci gier mają nam coraz więcej do zaoferowania. Internetowe sklepy z aplikacjami pękają w szwach i prezentują jeszcze nowsze i jeszcze ciekawsze rozwiązania. Katalog gier mobilnych jest tak szeroki, że każdy z pewnością znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie. Mając do dyspozycji tak szeroki wachlarz gier, które możemy zabrać ze sobą do dowolnego miejsca na świecie, nie znajdziemy czasu na nudę.

Co się najlepiej ściąga?

Z oczywistych względów największą popularnością, zarówno ze strony klientów, jak i producentów, cieszą się gry free-to-play. Są to gry, które z założenia nie wymagają wkładu finansowego do uczestniczenia w rozgrywce.

Przez wiele miesięcy pierwsze miejsce w rankingach gier na telefon zajmowała mobilna wersja League of Legends, czyli Wild Rift. Gra została stworzona z myślą zapewnienia użytkownikom wrażeń, jakich doświadczają grając w jej pierwowzór. W grze biorą udział dwie pięcioosobowe drużyny. Celem każdej z nich jest pokonanie przeciwnika przez zniszczenie jego Nexusa – struktury znajdującej się w sercu bazy drużyny. Odbiór gry był zaskakująco dobry – nikt nie spodziewał się, że rozgrywkę MOBA uda się z takim sukcesem przenieść na urządzenia mobilne.

Jedną z najgłośniejszych premier tego roku jest Diablo: Immortal – fabularna gra typu MMORPG. Gra miała swoja premierę 2 czerwca i już bije rekordy popularności. Według zapewnień producenta, warstwa fabularna gry wystarcza na blisko 20 godzin rozgrywki, w ramach której pracujemy nad rozwojem swojego bohatera.

Zaskoczeniem może być fakt, że wśród najczęściej pobieranych gier mobilnych można znaleźć również aplikację do gry w szachy od chess.com. Zainteresowanie królewską grą utrzymuje się na wysokim poziomie od głośnej premiery serialu „Gambit królowej”. Użytkownicy mają możliwość korzystania z rozgrywek w różnych wariantach z losowymi graczami lub ze znajomymi. Zaletą aplikacji jest dostęp do samouczków, treningów z komputerem i lekcji w wersji bezpłatnej i premium.

Smartfon – współczesny róg obfitości

Aplikacje mobilne, a w szczególności gry, przechodzą obecnie swój renesans. Łatwy dostęp do smartfonu i niewielkie koszty użytkowania działają na korzyść gier dostarczanych do odbiorcy w tej formie. Coraz częściej sięgamy po tytuły oferowane nam przez Google Play i Apple Store, rezygnując z drogich i niepraktycznych gier na PC i konsole, których nie możemy zabrać ze sobą w podróż.

5/5 - (1)