Czy iPhone 14 zrewolucjonizuje rynek smartfonów?

64

Z każdą kolejną premierą smartfonów Apple nie przestaje zaskakiwać. Po wakacjach, już we wrześniu zaprezentowana zostanie nowa seria iPhone 14. Na pierwszy rzut oka jest to sporo czasu, jednak już teraz w sieci roi się od informacji na ich temat. Co Apple przygotowało dla nas w 2022 roku i czym zaskoczy?

iPhone 14 – specyfikacja i dostępne warianty

Nowa seria iPhone 14 ma składać się z czterech modeli. Jeśli chodzi o wymiary, Apple zadecydowało, że to koniec, jeżeli mowa o kompaktowych rozmiarach (nie zobaczymy odpowiednika mini, tak jak miało to miejsce w przypadku iPhone’a 13). Najmniejszy wariant będzie miał przekątną 6,1 cala, natomiast wersje Max – 6,7 cala. Wyświetlacze Pro Max mają mieć większe proporcje. Zamiast popularnego do tej pory notcha, mają znaleźć się dwa małe wycięcia. Rozdzielczość ekranu to 2532×1170px (460 ppi) w standardowej wersji, w Max jest to 2778×1284 px (458 ppi). Pamięć RAM ma wynosić 4, 6 lub 8 GB w najmodniejszych wariantach (Pro). Wszystkie modele będą mieć wbudowane Face ID. Pojemność dysku SSD to 126, 256 lub 512 GB. 

Jakie ceny za nowego iPhone?

Nie zaskakuje fakt, że modele z nowej serii iPhone będą droższe. W porównaniu do iPhone’a 13 szacowany wzrost cen to ok. 100 dolarów w górę (poza standardową wersją – w tym przypadku cena pozostaje bez zmian). Podstawowy iPhone powinien wynieść nas ok. 4200 złotych, natomiast cena iPhone Max będzie oscylowała w granicach 4800-4900 złotych. 

Always on Display 

Głośno mówi się o funkcji Always on Display, która ma zostać zaimplementowana w nowych telefonach Apple. Polega ona na tym, że wbudowane w wyświetlacz panele OLED mogą wyświetlać powiadomienia, godzinę nawet wtedy, gdy urządzenie jest zablokowane. Funkcja ma być jednak dostępna wyłącznie w modelach Pro oraz Pro Max.

Czy iPhone 14 zrewolucjonizuje tak obfity rynek smartfonów? Dowiemy się, kiedy tegoroczne modele zadebiutują podczas wrześniowej konferencji. Do tego czasu należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowe ciekawostki na temat świeżych produktów Apple. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną także AirPods Pro 2 i zegarki Apple Watch.

5/5 - (1)